Večer s Andersenem 2023

2. 4. 2023

Dne 31. 3. 2023 se v Obecní knihovně Mydlovary uskutečnil Večer s Andersenem. Byl to náš již 11. ročník této akce. Zúčastnilo se celkem 16 dětí školního a předškolního věku. V úvodu knihovnice Marie Ciglbauerová všechny přítomné děti jmenovitě přivítala a seznámila je s touto akcí. Pohádkový zvoneček Večer s Andersenem zahájil. Děti hledaly pohádkový balíček a v něm nalezly dopis adresovaný hodným dětem do Mydlovar. Knihovnice jim ho postupně četla a děti plnily úkoly a odpovídaly na otázky. Podle písmen měly sestavit jméno, byla to ilustrátorka dětských knížek Helena Zmatlíková. V regálech dětského oddělení děti hledaly její knihy, které si prohlédly a zahrály si s nimi hru Na knihovnu. Potom se ještě pustily do hry Bingo anebo mohly sledovat v počítači animovanou pohádku Domeček u Tří koťátek, kterou také nakreslila Helena Zmatlíková. Domů si děti odnesly pěkné zážitky, pohlednici a sladkosti.